Loading...
Bańki lekarskie 2018-10-23T21:37:39+02:00


Bańki lekarskie

Bańki, traktowane przez lata raczej z przymrużeniem oka, znów wracają do łask. Nie bez powodu – pomagają bowiem wyleczyć zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, infekcje górnych dróg oddechowych, reumatyzm, osłabienie układu odpornościowego. Postawienie baniek łagodzi napięcia i stresy, poprawia też krążenie, dzięki czemu czujemy się pełni energii i rześcy.

Pozwala nawet uniknąć antybiotyków, np.
w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych. Lecznicze właściwości baniek odkryto na Dalekim Wschodzie, gdzie od tysiącleci są lekiem, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także wzmacnia, odtruwa, uspokaja.

Tajemnica działania baniek
Są trzy rodzaje baniek. Obojętnie jakiego użyjemy, chodzi o to, by w środku, po przyłożeniu do ciała, wytworzyła się próżnia. Dzięki temu bańka przysysa się do skóry.

  • Bańki szklane klasyczne ogniowe – do stawiania na gorąco. Przysysają się do ciała, gdy palący się
    wewnątrz spirytus zużyje tlen. Ich działanie jest najsilniejsze.
  • Bańki szklane bezogniowe – do stawiania na zimno, mają wentyl, którym odsysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki. Najbezpieczniejsze.
  • Gumowe – podciśnienie powstaje, gdy rozpręża się ściśnięta guma.

Stworzone w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one “ciałem obcym” i muszą być usunięte. To mobilizuje organizm do walki z chorobą lub bólem.

Stawianie baniek – kiedy, komu, gdzie i jak?

Zabieg najlepiej wykonywać raz na dwa dni. Dla uśmierzenia bólu można częściej. Przy przeziębieniu – na plecach i bokach klatki piersiowej, natomiast przy leczeniu bólu – tam, gdzie on dokucza (nawet na kolanie). Aby wzmocnić efekt, warto przykładać bańki w miejscach akupunkturowych. Pozwala to na szybkie przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie. Według chińskiej medycyny przeziębienie jest wywołane wtargnięciem do ustroju żywiołów zimna, wiatru i wilgoci, które spowalniają krążenie krwi i osłabiają nasze mechanizmy obronne. Stawianie baniek w punktach akupunkturowych lepiej jednak powierzać osobom do tego przygotowanym.

Kuracja bańkami jest nieszkodliwa, nie wywołuje skutków ubocznych (jedynym śladem są szybko znikające zasinienia).

Sprawdź skuteczność baniek na własnej skórze. 

Zadzwoń pod numer tel. 502 31 67 89 albo zadaj pytanie poprzez formularz kontaktowy w panelu KONTAKT